THE MAKING OF "PIRATE'S NEST"

مترجم: علی جهان زاده
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394
By: João Jacinto             
Software: 3ds Max, Photoshop, V-Ray             

 « این مقاله ی آموزشی طی مکاتبه ی"وبسایت کاملیون"با تهیه کننده ی آن، در تاریخ 15/09/2015،اجازه ی ترجمه و انتشار گرفته است »  

    به مدت چندین ماه مشغول اجرای پروژه های شخصی بودم درحالی که علاقه ی خود را از دست داده بودم که نشان میداد چیزی در این بین درست نیست. یک روز در حالی که مشغول تحقیقات بودم به کانسپت اتاقک دزد دریایی از Artyom Vlaskin برخوردم. فوراً احساس کردم این همان چیزی است که به آن نیاز دارم. بنابراین می توانم بگویم که بخش بزرگی از کارهای امروز من نتیجه ی مهارت بالای این هنرمند است.

 

جای گذاری

    زمانی که طرح الهام بخش خود را پیدا کردم، از 3ds Max برای جای گذاری اولیه مدلها استفاده کردم تا تناسبات اجسام شکل بگیرد. معمولاً زمانی که پروژه ی جدیدی شروع می کنم، ایده هایی در ذهنم دارم که سعی می کنم در کار پیاده کنم. یکی از این ایده ها، مقیاس بود. برای من، بسیار مهم است که چند شکل ابتدایی با اندازه های واقعی ترسیم کنم و آنها را معیار اندازه گذاری برای سایر موضوعات صحنه قرار دهم. ترسیم موضوعات با اندازه های واقعی تأثیر قابل توجهی در نتیجه ی سایه ها، نورها، Displacement و رندر می گذارد.

قسمتهای چوبی

    برای سقف ها از چند Box شروع کردم و سپس با استفاده از اصلاحگر Bend، حالت خمش را اعمال کردم. ضخامت این موضوعات را حذف کردم تا بتوانم با حفظ توپولوژی درست، ترک ها و دیگر عیوب چوب را ایجاد کنم. اجرای این پروسه با وجود ضخامت در موضوعات کابوس وار خواهد بود!

    بعد از آن از اصلاحگر Shell استفاده کردم تا دوباره ضخامت به سطوح بازگردد و به اندازه ی کافی سگمنت اضافه کردم تا اصلاحگر TurboSmooth نتیجه ی قابل قبولی دهد. در زمان ساختن این نوع از مدلهای قدیمی و آسیب دیده، باید اجازه دهید که به همان حالت بی نظم باقی بمانند چراکه دستکاری بیش از حد و اجرای مجدد دستورات، برخی جزئیات را حذف خواهد کرد.

صخره ها

    برای ساختن صخره ها، یکبار دیگر از یک Box شروع کردم و سپس آن را چهار یا پنج بار با استفاده از TurboSmooth تقسیم بندی کردم و با افزودن اصلاحگر Displacement با نقوش Cellular و Noise ، الگویی از سطح ناهموار صخره ساختم. برای دودکش، فقط یک صخره مدل کردم و برای ایجاد تنوع در ساختار صخره ها، مقیاس، زاویه دوران، موقعیت و اندازه ی UVW را تغییر دادم و در نهایت اصلاحگر FFD را برای تغییر فرم نیمرخ آن بکار گرفتم.

ok

عالی بود

استاد عالی بود مرسی.

تشکر فراوان خدمت استاد جهانزاده
این ترجمه ها بسیار کمک کننده هستند

استاد جهان زاده توی زمینه کاری خودت نظیر نداری.

ممنون آقای جهان زاده زحمت ترجمه را کشیدید .

 خواهش میکنم

کمک به آموزش علاقمندان وظیفه ی ماست ...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Syntax highlight code surrounded by the <pre class="brush: lang">...</pre> tags, where lang is one of the following language brushes: java.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.